Projekty 2019

Autor:
Vladimír Beran
Spoluautoři:
Franta Pazneht, Pepa Schovánek
Název instituce:
Základní umělecká škola Police nad Metují
Stručný popis:
Robinson Crusoe, námořník z Yorku je příběh, který zná snad každý. My jsme jej zpracovali metodou "švédování", která byla představena ve filmu Michela Gondryho "Prosíme přetočte" a spočívá v tom, že natočíte příběh tak, jak si zrovna vzpomenete a s rekvizitami, které jsou po ruce. My jsme si vzpomněli pouze na scénu vymačkávání inkoustu z chobotnice, ostatní jsme si vymysleli. Náročné rekvizity jsme měli z dřívějších projektů, takže jsme je pouze přinesli z půdy. Příjemnou zábavu.
Video pro vzdělávací potřeby Filmové laboratoře Základní umělecké školy v Polici nad Metují, NAŠA TV. Hraný film s využitím tvůrčí techniky "švédování" (viz film "Prosíme přetočte" - Michel Gondry) Kvůli využití ve výukových prezentacích je klip zkrácen na nejmenší únosnou míru včetně titulků. Bližší informace na www.zuspolice.cz
Počet zúčastněných:
15
Věk:
8 - 10
Forma projektu a počet kusů:
6x fotografie, 2x odkaz na Youtube
Spoluautoři:
Mgr. Jana Holcová, Jana Procházková
Stručný popis:
Práce vznikly na letním výtvarném táboře na Šumavě. Snažili jsme se prozkoumat pocit uvnitř mraku - mrholivého, dešťového i bouřkového pomocí balení, zakutávání a máčení vlastních těl. Zaznamenávali jsme pohyby mraků po obloze, jejich proměnlivost a obtížnou zachytitelnost. Vrstnenou koláží jsme zkoušeli studovat meteorologickou typologii mračen. Společným jmenovatelem se stala PROMĚNLIVOST.
Počet zúčastněných:
20
Věk:
11 - 16
Forma projektu a počet kusů:
5krát kresba, 10krát fotografie, 9krát koláž, záznam akce(foto, popř film)
Autor:
Jan Svoboda
Název instituce:
ZUŠ V. Pichla v Bechyni
Stručný popis:
objevil jsem nový druh brouka
Počet zúčastněných:
3
Věk:
5
Forma projektu a počet kusů:
6 fotografií A4