Účastníci přehlídky si popisy projektů stylizují sami. Organizátor přehlídky neprovádí žádné korektury, ani jazykovou kontrolu.
Autor:
Eva Žváčková
Spoluautoři:
Petra Šobáňová, Daniela Smékalová, Radka Novotná, Tereza Žváčková, Veronika Smékalová, Ludvík Urda
Název instituce:
Studio Experiment z.s.
Stručný popis:
Projekt Studia Experiment s názvem Protiklady byl realizován v rámci týdenního pobytu na Třemešku v Jeseníkách a zúčastnilo se jej 50 žáků ve věku 6–18 let. Téma protikladů jsme zpracovávali nejrůznějšími výtvarnými a dramatickými postupy a technikami – klasickými i těmi experimentálními. Nedílnou součástí našeho projektu byla dokumentace, využití digitálních médií a sdílení na sociálních sítích. Protikladů je celá řada: světlo a tma, zdraví a nemoc, krása a ošklivost, čistota a špína. Všímali jsme si, že protiklady jsou všude okolo nás: v přírodě, ve společnosti i v myšlení. My jsme si k výtvarnému zpracování vybrali tyto: černá x bílá, světlo x stín, pozitivní x negativní kresba, dobro x zlo, veselý x smutný, peklo x ráj, hluk x ticho, malý x velký. Během projektu jsme se pohybovali v přírodě, pracovali klasickými postupy, ale také využívali mobilní telefony a vůbec nová média. Pracovali jsme nejen rukama, ale i celým tělem. Vyjadřovali jsme se výtvarně i dramaticky. Vznikly kresby, malby, ale i fotografie, gify, záznamy performancí a stínového divadla. Projekt byl nabitý aktivitami, na fotografiích a přiloženém videu jsou ty nejviditelnější. Kromě toho jsme si taky hodně povídali, hodně se smáli a užívali si krásnou přírodu i kamarády. Zkrátka: bylo nám spolu dobře. Jen ty protiklady od té doby vidíme úplně všude.
Počet zúčastněných:
50
Věk:
6 - 18
Forma a počet prací zasílaných na přehlídku:
malba 2x A2,kresba 2x A3, kresba 8x atypický rozměr, kresba malá 6x, fotka 10x atypický rozměr, 1x odkaz na YouTube,1x odkaz Fotky Goodle https://photos.app.goo.gl/GcHGatXt2cJ67dGJ8
Pro tento obsah je nutné mít povolená cookies. Kliknutím je povolíte a obsah zobrazíte.