Účastníci přehlídky si popisy projektů stylizují sami. Organizátor přehlídky neprovádí žádné korektury, ani jazykovou kontrolu.
Autor:
Šárka Lupečková
Název instituce:
Základní umělecká škola, Rýmařov, Čapkova 6, příspěvková organizace
Stručný popis:
Projekt Betlém pro Rýmařov jsem začala vytvářet s žáky výtvarného oboru ZUŠ za podpory Města Rýmařov v listopadu 2016. V tomto roce vznikla také myšlenka postupného doplňování betlému na náměstí tak, aby se připomněl biblický příběh, spojený s vánočními svátky. Naše Marie je těhotná a betlém se rozrůstá o nové postavy až do Vánoc. V roce 2016 byla vytvořena Marie, Josef, anděl, Ježíšek, jesličky, tři králové, dvě ovečky a oslík. V roce 2017 se rozšířil o dalšího anděla, selku se sedlákem, pastýře, býčka, velblouda a malé andílky. Rok 2018 nachystal překvapení pod vánoční strom v podobě zlatého prasátka, ježků, malého koledníka, mimo tradiční ohrazení betlému se objevila na lavičce rýmařovská malířka Marie Kodovská, ponocný se psem/vlčicí /znak města/ a místní ,,figurka“ Jarda Šopík
Rýmařovský betlém podle dosavadních reakcí vzbudil až neočekávaný kladný zájem veřejnosti a stal se součástí i cílem jejich adventních i povánočních procházek.
Výtvarné cíle:
-prostorová práce odebíráním materiálu
-redukce tvarů i barevnosti pro vyšší vizuální účinnost
-zvládnutí 3D modelace v životní velikosti postav lidí i zvířat a jejich vhodné umístění
-spoluzodpovědnost za sdílení vytvořeného díla ve reálném veřejném i virtuálním prostoru
Počet zúčastněných:
63
Věk:
5 - 18
Forma a počet prací zasílaných na přehlídku:
3 x odkaz na YouTube , fotodokumentace/fotokniha, 2x objekt